درباره نشریه

 ماهنامه یکی از نشریات انتشارات دانشگاه تربیت مدرس است که تحت مسئولیت علمی سردبیر و هیات تحریریه منتشر می شود، و صاحب امتیاز آن دانشگاه تربیت مدرس با همکاری انجمن علوم و صنایع غذایی ایران می باشد.

ماهنامه علمی-پژوهشی علوم و صنایع غذائی ایران به منظور گسترش و اعتلای تحقیقات علمی در زمینه علوم و صنایع غذائی و ایجاد ارتباط و هماهنگی بین محققین، کارشناسان و دانشجویان در دانشگاه ها و مو سسات تحقیقاتی و همچنین برای توسعه مرزهای دانش از سال ۱۳۸۳ منتشر شده است. این مجله مقالات اصیل تحقیقی در زمینه علوم و صنایع غذائی و موضوعات مرتبط در این زمینه که برای اولین بار ارائه می شوند را با داوری علمی و فنی پذیرفته و منتشر می نماید. مقالات به صورت دو سوکور بررسی خواهند شد، به این معنی که نویسندگان و داوران یکدیگر را نمی شناسند.هیات تحریریه مجله علوم و صنایع غذائی ایران از تمامی استادان، پژوهشگران و صاحبنظران دعوت می نماید تا با ارسال مقاله های ارزنده خود این مجله را درراه رسیدن به اهداف مذکور یاری کنند.

نویسندگان همزمان با ارسال مقاله خود فرم تعهدنامه ای را امضا می کنند که براساس آن کلیه حقوق مادی و معنوی انتشار مقاله را به مجله علوم و صنایع غذایی ایران واگذار می کنند و پس از انتشار حق کپی رایت با مجله می باشد.  
-زبان اصلی مجله فارسی می باشد ولی مقالات بصورت انگلیسی نیز قابل ارسال هستند، مقالات انگلیسی پس از داوری و پذیرش در شماره جداگانه ای منتشر خواهند شد، جهت کسب اطلاعات بیشتر راهنمای نویسندگان را مطالعه فرمایید.
-بازه زمانی تائید اولیه و ارسال به داوری : حداقل 2 و حداکثر 15 روز کاری
-بازه زمانی ثبت نظر داوران و اعلام پذیرش : حداقل 30 روز از زمان ارسال به داوری و حداکثر 100 روز 
-بازه زمانی ویراستاری و آنلاین سازی مقاله: حداقل 30 روز از زمان اعلام پذیرش و حداکثر 150 روز 

 
اخبار و اطلاعیه :
 
به اطلاع نویسندگان محترم می‌رساند بر اساس رویکرد جدید مجله علمی_پژوهشی علوم و صنایع غذایی ایران و در راستای لزوم توجه به کیفیت مقالات دریافتی و پیرو اخذ رتبه بین‌المللی از وزارت علوم، نمایه‌شدن در اسکوپوس، اگریس و... و همچنین اراده و اهتمام هیئت تحریریه مجله با هدف نمایه‌ شدن در چکیده‌نامه‌ها و نمایه‌های معتبرتر دیگر همچون ISI و در نتیجه افزایش اعتبار مجله در نزد مجامع و مراجع علمی ملی و بین‌المللی و نظام‌های رتبه‌بندی و اعتبارسنجی رسمی، مجله علوم و صنایع غذایی ایران از تاریخ 1402/8/1 بعد از اعلام پذیرش نهایی مقاله از سوی مجله، نویسندگان باید نسبت به ترجمه مقاله نهایی خود به زبان انگلیسی اقدام نمایند و در زمان درخواست نسخه نهایی جهت ویراستاری و آنلاین سازی دو نسخه از مقاله خود را یکی به زبان فارسی و دیگری به زبان انگلیسی به مجله ارائه دهند.

لازم به ذکر است که در ترجمه تمامی موارد مقاله فارسی اعم از فرمت و ... عینا به انگلیسی برگردان شود.(هیچ گونه عملیاتی بر روی نسخه انگلیسی مقاله اعم از داوری و ... انجام نمی شود و فقط ویراستاری و همراه با مقاله فارسی  جهت نمایه سازی در ISI آنلاین می شود)

به استحضار می رساند براساس آیین نامه ابلاغ شده از سوی معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم،تحقیقات و فناوری هزینه پردازش مقاله از تاریخ 1402/9/1 تا پایان سال جاری به شرح زیر می باشد:

-
50 درصد از هزینه پس از انجام داوری و قبل از صدور پذیرش نهایی و اخذ موافقت نامه حق چاپ: 500 هزار تومان
-50 درصد باقیمانده پس از آماده سازی مقاله برای انتشار(قبل از انتشار رسمی مقاله): 500 هزار تومان

 
لذا، نویسندگان محترم لازم است،پس از دریافت ایمیل پذیرش اولیه مقاله، اسکن فیش 500 هزار تومان هزینه ی مربوط به داوری را همراه با ذکر کد مقاله به آدرس food86@gmail.com   ایمیل نمائید.
 
¯لازم به ذکر است که در زمان بررسی اولیه و قبل یا حین فرآیند داوری هیچ گونه هزینه ای از نویسنده دریافت نخواهد شد .
به اطلاع نویسندگان محترم می رساند از این پس مجله علوم و صنایع غذایی ایران مقالات مروری که دارای شرایط زیر می باشند را نیز می پذیرد:

1-مقاله باید دارای کیفیت و بار علمی مناسب باشد.
2-نویسنده مسئول باید حداقل دارای رتبه دانشیاری و بالاتر باشد.
3-مقاله باید به حداقل 5 مقاله پذیرش و آنلاین شده در مجله علوم و صنایع غذایی ایران ارجاع داده شود.
 
þپذیرش مجله علوم و صنایع غذایی ایران در پایگاه استنادی اسکوپوس(کلیک نمائید8 ).
 
 قابل توجه نویسندگان محترم:

 لطفا قبل از اقدام به بارگذاری مقاله در سایت به نکات زیر توجه نمایید:
 
1- ابتدا از قوانین مربوط به موسسه یا دانشگاهی که قصد ارائه نامه پذیرش به آنها را دارید، در رابطه با ترتیب نام نویسندگان، افیلیشن (وابستگی) و نحوه ساخت پروفایل در مجله مطلع شوید و بعد اقدام به بارگذاری مقاله نمایید زیرا هر موسسه یا دانشگاهی قوانین مختص به خود را دارد و مجله نیز قوانین مربوط به خود را دارد و قادر به تغییر آن براساس نظر هر شخص حقیقی یا حقوقی نمی باشد.
2- تمامی فیلدهای موجود در مراحل سابمیت مقاله را با دقت و به درستی تکمیل نمایید (قبل از بارگذاری فایل مقاله از ترتیب، تعداد و افیلیشن (وابستگی) نویسندگان اطمینان حاصل کنید).
 
در صورت اعلام پذیرش نهایی و وجود اشکال در هر یک از موارد فوق مسئولیت این اشکال به عهده مجله نمی باشد.
 
 فهرست عناوین مهم :


þفرآیند  پذیرش تا انتشار مقالات(کلیک نمائید8).
 

þ فرمت مجله علوم و صنایع غذایی ایران(کلیک نمائید8).

þهزینه های دریافتی مجله علوم و صنایع غذایی ایران(کلیک نمائید8).

þآئین نامه تعیین هزینه پردازش مقاله وزارت علوم،تحقیقات و فناوری(کلیک نمائید8).

þموافقت نامه انجمن علوم و صنایع غذایی ایران با دریافت هزینه پردازش مقاله(کلیک نمائید8).
 

þ قابل توجه داوران محترم(کلیک نمائید8).
 

þنحوه بارگذاری فایل پاسخ به داوران(کلیک نمائید8).
 

þمحورهای مجله علوم و صنایع غذایی ایران (کلیک نمائید8).
 

þداوران مجله علوم و صنایع غذایی ایران(کلیک نمائید8).


** مولفین گرامی لطفا جهت مراجعه حضوری به دفتر مجله، حتما از قبل توسط ایمیل food86@gmail.com با کارشناس مجله هماهنگ کنید.


اطلاعات تماس با دفتر نشریه
 

مدیر داخلی 

ویراستار

شماره تماس

آدرس ایمیل

خانم عزیزی

خانم عزیزی

021-44780539

fsct@modares.ac.ir
 food86@gmail.com


لازم به ذکر است که بهترین و سریع ترین راه ارتباط با مجله ایمیل food86@gmail.com می باشد .

لینک کانال تلگرام مجله : https://t.me/fsctmodaresjournal

لینک کانال واتس آپ مجله  : https://chat.whatsapp.com/LctwilJazeA6TCEJGXPsGf